ПрАТ "КрКЗ"

Код за ЄДРПОУ: 00231610
Телефон: (0536) 76-42-23
e-mail: krkz@wheels.com.ua
Юридична адреса: 39611, Полтавська обл., місто Кременчук, проїзд Ярославський, будинок 8
 
Дата розміщення: 26.04.2017

Річний звіт за 2016 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Кременчуцький колісний завод створено у 1961 році, як спеціалізоване підприємство по виробництву коліс до автомобілів, тракторів, комбайнів і іншої сільськогосподарської техніки з метою забезпечення широкомасштабного розвитку автомобільних, тракторних і інших заводів по усій території колишнього Радянського Союзу.
ВАТ "Кременчуцький колісний завод" засновано згідно Наказу Міністерства промислової політики України, військово-промислового комплексу і конверсії України від 13 липня 1994 року №1048 шляхом перетворення державного підприємства Кременчуцький колісний завод у відкрите акціонерне товариство, згідно Наказу Президента України "Про корпоратизацію державних підприємств" від 15 червня 1993 року №210/93. Засновником товариства виступила держава в особі Міністерства машинобудування військово-промислового комплексу і конверсії України. З 01.01.2003 р. Державної частки в статутному фонді ВАТ "КрКЗ" немає. Форма власності - приватна. З 23.03.2011 р. згідно рішення Загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства "Кременчуцький колісний завод" від 18.03.2011 р. (Протокол №16) відбулася зміна найменування Товариства з відкритого акціонерного товариства "Кременчуцький колісний завод" на публічне акціонерне товариство "Кременчуцький колісний завод".
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; У 2016 році в організаційній структурі ПАТ "КрКЗ" відбулися наступні зміни:
- службу головного механіка ВКП перейменовано у механо - енергетичну службу ВКП;
- проведено реструктуризацію:
- відділу організації праці і зарплати (ВОПіЗ) на базі якого створено бюро організації праці і зарплати (БОПіЗ);
- управління роботи з персоналом і господарської діяльності (УРПіГД) на базі якого створено бюро кадрів і технічного навчання (БКіТН);
- проведено реструктуризацію у виробництві коліс, причепів та іншої продукції (ВКП): на базі дільниць № 2 і №3 створено дільницю з виготовлення коліс, на базі цеху фарбування створено дільницю фарбування;
- створено відділ господарської діяльності і соціально - культурного розвитку (ВГДіСКР) і підпорядковано його Голові Правління - генеральному директору;
- введено посаду заступника генерального директора з економіки і постачання, якому підпорядковано:
-фінансово-економічний відділ;
- відділ комплектації і матеріально-технічного постачання;
- бюро організації праці і зарплати;
- з метою забезпечення економічної та комерційної діяльності підприємства створено службу економічної безпеки (СЕБ) і підпорядковано Голові Правління - генеральному директору.
До організаційної структури ПАТ "КрКЗ" входять:
1) Виробництво коліс, причепів та іншої продукції, в яке входять:
- дільниця з виготовлення коліс;
- дільниця виготовлення причепів;
- виробничо-диспетчерська дільниця;
- дільниця фарбування;
- механо-енергетична служба;
- інструментальна дільниця;
- транспортна дільниця;
- господарча служба;
- планово-економічна група.
2) Ремонтно-інструментальний корпус.
3) Цех громадського харчування і торгівлі.
4) Центр випробування коліс.
5) Головна бухгалтерія заводу.
6) управління продажів і зовнішньоекономічних зв'язків.
7) Відділи:
- Фінансово-економічний відділ
- Відділ автоматизованої системи управління
- Відділ комплектації і матеріально - технічного постачання
- Відділ головного технолога
- Відділ технічного контролю
- Відділ капітального будівництва
- Відділ господарської діяльності і соціально-культурного розвитку
8) Служби:
- Служба головного енергетика
- Служба безпеки
- Служба економічної безпеки
9) Бюро:
- Спеціальне конструкторське бюро
- Бюро організації праці і зарплати
- Юридичне бюро
- Бюро охорони праці і навколишнього середовища
- Бюро кадрів і технічного навчання.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Інформація про чисельність працівників та оплату їх праці
Назва показника 2015 2016 Темп росту/зниження до попереднього року, %
1. Середньооблікова
кількість штатних
працівників осіб 1266 1196 -5,5%
2. Середньооблікова
чисельність персоналу
в еквіваленті повної
зайнятості, осіб 1127 1077 -4,4%
3. Прийнято працівників,
осіб 130 156 +26
4. Вибуло працівників, осіб 178 232 +54
у т.ч.: - за власним
бажанням, звільнено за
прогули та ін. порушення
трудової дисципліни, 37 61 +24
- з причин скорочення штатів, 19 14 -5
- інші причини 122 157 +35
Середньооблікова чисельність
працівників, які не перебувають
в обліковому складі
(позаштатні)
- зовнішні сумісники 6 6 -
- працюючі за цивільно-
правовими договорами 7 8 14,3%
Чисельність працівників,
які працюють на умовах
неповного робочого часу
(дня, тижня) (осіб) 2 4 100%
5. Втрати робочого часу,
людино-годин 485 104 428 792 -56 312
6. Фонд оплати праці,
тис.грн. 72 368,0 79 658,5 +10,1%
7. Середньомісячна
заробітна плата, грн. 4 728,4 5 498,6 +16,3 %
Факти зміни розміру фонду оплати праці:
Збільшення фонду оплати праці відбулося у зв’язку із збільшенням фонду робочого часу (в середньому 1 працівником відпрацьовано: за 2015 рік – 1 614,3 год., за 2016 рік – 1 672,1 год.).
Підвищено рівень зарплати з 01.03.2016р. на 4%, з 01.11.2016р.- на 10%
В 2016 році в бюро кадрів і технічного навчання пройшли навчання - 809 чол. З них:
- підготовлено, перепідготовлено, навчено другим спеціальностям- 102 чол.;
- підвищили кваліфікацію на курсах цільового призначення - 567 чол.;
- підвищили розряд - 36 чол.;
- підвищили кваліфікацію ІТП - 104 чол.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; ПАТ "Кременчуцький колісний завод" не належить до будь-яких об'єднань підприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами відсутня.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозиції не надходили.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Бухгалтерський облік господарської діяльності підприємства здійснюється бухгалтерською службою, до якої відноситься головна бухгалтерія заводу. ЦГХіТ складає окремий баланс своєї діяльності. Складання зведеного балансу діяльності підприємства здійснює головна бухгалтерія заводу.
Відображення господарських операцій ведеться із застосуванням журнально - ордерної форми обліку та автоматизованої системи збору і обробки інформації "ІТ-підприємство".
В обліку основних засобів застосовувати такі принципи і методи:
Вартісну межу для визнання об'єктів основних засобів встановити в розмірі 2500 грн.
Для нарахування амортизації об'єктів основних засобів використовуеться прямолінійний метод амортизації.
Строк корисного використання об'єктів основних засобів та норми амортизації встановлено по видам основних засобів.
В обліку інших необоротних матеріальних активів застосовуються такі принципи і методи:
Іншими необоротними матеріальними активами визнаються матеріальні активи із строком корисного використання більше року та вартістю менше 2500 грн. (для спецінструменту та пристосувань - без обмеження вартості).
Нарахування амортизації проводяться - для бібліотечних фондів - в розмірі 100% вартості в перший місяць експлуатації; для малоцінних та інших необоротних матеріальних активів, в т.ч. спецінструменту та пристосувань - прямолінійний метод.
В обліку нематеріальних активів застосовуються такі принципи і методи:
Вартісна межа для визнання нематеріальних активів не встановлена.
Нарахування амортизації проводиться з використанням прямолінійного методу амортизації. Строк корисного використання об'єктів нематеріальних активів встановлюється комісійно, при введенні об'єктів в експлуатацію, але не менше, ніж передбачено Податковим кодексом України.
До малоцінних та швидкозношуваних предметів відносяться активи, із строком корисного використання менше року та не відповідаючим визначенню об'єктів основних фондів. Облік МШП в експлуатації проводиться кількісно. Нарахування амортизації проводиться в розмірі 100% вартості в перший місяць експлуатації. Для обліку запасів застосовуються планово-розрахункові ціни, для списання запасів з балансу метод ідентифікованої вартості.
Аналітичний облік операційних витрат проводиться відповідно затвердженої номенклатури статей калькулювання собівартості продукції та класифікатору шифрів виробничих витрат. Чистий прибуток, одержаний в результаті звичайної діяльності підприємства використовується на статутні цілі: поповнення власних обігових коштів, капітальні інвестиції, виплату дивідендів в розмірах, визначених загальними зборами акціонерів.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Кременчуцький колісний завод спеціалізується на виробництві коліс і деталей коліс до автомобілів, тракторів та сільгоспмашин методом профілювання з листового металопрокату та виробництва зі спецпрофілів, а також виробляє причепи вантажні до легкових автомобілів.
Обсяг виробництва продукції в діючих цінах за 2016 рік склав 522334,5 тис.грн. Реалізовано продукції на суму 522293,5 тис.грн. з зниженням залишків готової продукції на складі майже на 5,4 млн.грн.
В 2016 році випуск товарної продукції в порівняні з 2015 роком зменшився у порівняних цінах на 1.01.16 р. і склав 84,8 % .
Обсяг випуску колісної продукції виробничо - технічного призначення становить 508031,6 тис.грн. В натуральному виразі виготовлено 918,846 тис. штук коліс (69,2% до минулого року), із них:
- коліс до легкових автомобілів та автомобілів
малої вантажопід`ємності - 573,901 тис. штук
(56,5% до минулого року);
- коліс до вантажних автомобілів та автобусів - 33,431 тис. штук
(50,7% до минулого року);
- коліс до тракторів, комбайнів та інших сільгоспмашин - 311,514 тис. штук
(126,3% до минулого року).
Рівень спеціалізації заводу становить - 97,3 %.
Продукція , що не відповідає профілю заводу:
- устаткування спеціальне технологічне - 1,4 %,
- причепи - 0,9 %,
- інша продукція - 0,4 % .
Виготовлено колісної продукції в 2016 р.:
Показник шт. тис.грн. Середня ціна, грн.
Виготовлено
колісної продукції 918846 508031,6 552,90
- в т.ч. колеса до
легкових автомобілів
та автомобілів малої
вантажності 573901 121174,6 211,14
- колеса до грузових
автомобілів та
автобусів 33431 53016,8 1585,86
- колеса до тракторів,
комбайнів та інших
сільгоспмашинам 311514 333840,2 1071,67
За 2016 рік продукції було реалізовано на суму 558 602 851 грн. у діючих цінах, частка експорту склала 333 477 958 грн. У процентному співвідношенні (в грошовому виразі) частка різних споживчих ринків по географічній ознаці виглядає так:
1) Росія і країни СНД - 53,4 % обсягу реалізації колісної продукції
2) Україна - 40,3%
3) Далеке зарубіжжя - 6,3%.
Основними клієнтами ПАТ "Кременчуцький колісний завод" є ПАТ "АвтоКрАЗ" (м. Кременчук), АТ "АК "Богдан-Моторс" (м. Луцьк), ПАТ "Червона Зірка" (м. Кіровоград), ПАТ "Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе" (м. Харків), ВАТ "Амкодор" (м. Мінськ), ВАТ "Мінський тракторний завод" (м. Мінськ), ВАТ "Бобруйськагромаш" (м. Бобруйськ), ВАТ Гомсільмаш" (м. Гомель), ТОВ "АгроТайр" (м. Москва), ТОВ "Комбайновий завод "Ростсільмаш" (м. Ростов-на-Дону), ЗАТ "Петербурзький тракторний завод" (м. Санкт-Петербург), "ELRWAD GROUP Company" (м. Каїр), "Marso Kft" (Венгрія), т Aimo Kortteen konepaja Oy (Фінляндія), Grasdorf (Германія), SIA STARCO Eastern Group (Латвія) та ін.
Основними ризиками у діяльності нашого підприємства є як політичні (можливість збільшення оподаткування при ввезенні коліс у Російську Федерацію через погіршення міжнародних відносин, проблеми при розмитненні товару т т.д.), так і економічні (пов'язані зі стрибком валют, що може призводити до незапланованих збитків).
Для розширення ринків збуту нашим підприємством здійснюється комплекс заходів з освоєння нових видів колісної та причіпної техніки та виходу на нові ринки , а також покращення сприйняття клієнтами нашої продукції за шкалою "ціна-якість".
У 2016 році було відвантажено 506 шт. причепів проти 2 131 шт. у 2015 р., тобто спостерігалося зменшення їх реалізації на 76%. Географія поставок причепів - Україна та Республіка Біларусь. Російська Федерація у 2016 році причепів не закуповувала. Таке різке зменшення продажів значною мірою пояснюється зростанням конкуренції на ринку причепів Російської Федерації та Республіки Біларусь, а також зростанням вартості причепів нашого виробництва, що робить їх продаж менш привабливим, ніж продаж продукції конкурентів. У поточному році в асортименті причепів, які виготовлялись нашим підприємством, з'явилися нові моделі, зокрема КрКЗ-235 для перевезення квадроциклів та снігоходів та КрКЗ-115 зі зменшеним розміром платформи 1700х1300.
ПАТ "Кременчуцький колісний завод" займається реалізацією своєї продукції як напряму, так і через дилерську мережу. Кількість відвантажених дилерам України та країн СНД коліс, відсоток участі їх у загальному обсязі реалізації видно з нижченаведених даних.
Дилери Кількість, шт. Частка від загальної
кількості реалізації, %
2015 2016 2015 2016
Асоціація дилерів 585 356 245 125 42,15 26,22
ТзОВ "ІВВА-БЮГ" 129 285 160 817 9,31 17,21
ТОВ "Династія" -- -- -- --
ТзОВ "Укравтозапчастина" 43 097 43 694 3,1 4,67
ТзОВ "Омега-автопоставка" 45 496 52 557 3,27 5,62
Інші споживачі 585 374 432 510 42,17 46,28
Всього: 1 388 608 934 703 100 100
По доходах з реалізації по країнам - покупцям з рівнем 10 та більше відсотків від загальної суми реалізації є наступна градація:
1) Російська федерація - 41,16 %
2) Україна - 40,3 %
3) Республіка Білорусь - 11,88%
Підприємство ПАТ "КрКЗ" 63,8% продукції реалізує на експорт, при цьому валютна виручка йде на обов'язковий продаж у розмірі 65% від виручки. При цьому, закупівля матеріалів для виробництва коліс ніж на 40% проводиться з імпортного металопрокату.
Інформація за 206 рік на матеріали, що займають більше 10 відсотків у загальному обсязі постачання:
- Турція PULVER порошкова фарба
- ТОВ "Силта Колор" компоненти двокомпонентного катодного епоксидного чорного грунту
-ТОВ "Метінвест-СМЦ" - металопрокат виробництва ПАТ "Запоріжсталь" та ПАТ "ММК ім.Ілліча"
- ПАТ "НЛМК" - металопрокат
- ПрАТ "Євраз-ДМЗ" - спецпрофіль.
Ціни на металопрокат виросли в середньому на 30-50% у порівнянні з груднем 2015 року.
Список підприємств-конкурентів ПАТ " КрКЗ " у 2016 році практично не змінився. Як і раніше, основними конкурентами з постачання легкових коліс та коліс малої вантажопід'ємності є ТОВ "Мефро Вілз Тольятті" (колеса до автомобілів "ВАЗ" та "Ока") , ВАТ "ЧКПЗ" (колеса до автомобілів "УАЗ", "ЗіЛ" та "ВАЗ" ), ТОВ "Мефро Вілз Заїнськ" (колеса до автомобілів "ВАЗ", "ЗіЛ" та "Ока") , ВАТ "ГАЗ" (колеса до автомобілів "ГАЗ", "ВАЗ" та "УАЗ") та "Ферганський механічний завод"(колеса до автомобілів "ВАЗ", "ГАЗ" та "DAEWOO"), "Тольяттінський завод сталевих коліс" (колеса до автомобілів моделі " ВАЗ -2110") та китайські виробники (виробляють широку гаму коліс до автомобілів різних моделей).
Дуже сильну конкуренцію з постачання коліс до вантажних автомобілів складають ВАТ "ЧКПЗ" (м. Челябінськ), ТОВ "Мефро Вілз Заїнськ" ( м. Заїнськ), та китайські виробники, які заповнили ринки збуту дешевою продукцією. Особливо сильно конкуренція відчувається при постачанні коліс на машинобудівні підприємства, такі як РУП "МАЗ" та "МЗКТ".
Основним конкурентом з постачання коліс до автобусів для нашого підприємства на території Російської Федерації є ВАТ "ЧКПЗ" ( постачання коліс на "ЛіАЗ" та "ПАЗ" та інші ) та китайські виробники.
З питань постачання коліс до тракторів та комбайнів дуже велику конкуренцію ПАТ "КрКЗ" складають "Бобруйський завод тракторних деталей та агрегатів" (колеса до тракторів "МТЗ"), фірма "JANTSA" (Туреччина) та фірма "PRONAR" Польща (виробництво великого асортименту сільгоспколіс).
В 2016 році на ПАТ"КрКЗ" з метою підвищення технічного рівня виробництва і продукції впроваджені:
1. Нові вироби:
- колесо 7,0-20 (318.3101012) МАЗ
- колесо 7,0-20 (319.3101012) КАМАЗ
- кільце проставочне (8922.3107060-40)
- кільце проставочне (8922.3107060-30) вторинний ринок
- причеп КрКЗ-200
- колесо W 12х24 ( 8806.3107012 ) МТЗ
- обод DW 8х42 ( 8281.3107014 )
- механізм здвоювання (МС 3003000-10) вторинний ринок
- колесо DW 27Вх32 ( 8053.3101012-03 ) ПТЗ
- колесо здвоєне DW 24х26 ( 894.3001012 ) вторинний ринок
- колесо 440-533 ( 6450-3101012-01) КрАЗ
- колесо 440-533 (6450-3101012-20 ) КрАЗ
- колесо здвоєне DW 15Lх38 (8745.3007012 ) вторинний ринок
- колесо здвоєне DW15Lх38 (8746.3007012 )
- колесо здвоєне DW15Lх38 (8756.3007012-01 ліве)
- колесо здвоєне DW15Lх38 (8756.3007012 праве) вторинний ринок
- колесо DW27Вх32 (8053.3101012-02) ПТЗ
- колесо DW27Вх32 (8006.3101012-10) Гомсельмаш
- колесо DW27Вх32 (8053.3101012-30) Гомсельмаш
- механізм здвоювання (МС 3001000-10) вторинний ринок - обід W10х50 (819.3101014) MARSO
- обід W10х50 (819.3101014-01) MARSO
- колесо розбірне W10х24 (8136.3101012) МТЗ
- обід W8х44 (807.3107014) MARSO,KLEVER
- обід DW14Lх38 для здвоювання (873.3107013-10)
- обід DW15Lх38 для здвоювання (8745.3107013) вторинний ринок
- обід DW16Lх38 для здвоювання (8861.3107013)
- колесо DW16Lх34 (8561.3101012) SAMPO
2.Впроваджено нове обладнання, прогресивні техпроцеси, засоби механізації та автоматизації виробничих процесів:
Освоєння нових технологій:
1. Виконані роботи по централізації виробництва в ГК з переміщенням:
- дільниці виготовлення розкатних дисків,
- профілювальних ліній DW18x24/I и /II,
- дільниці збирання- зварювання коліс с 15° полицями згідно планування 18-2500 (ВКП піддільниця №2).
2.Модернізували профілювальний верстат ІБО-130 (III профілірування) на дільниці "Дон -Данія"( ВКП піддільниця №3).
3.Виконана модернізація механізації лінії "DW18x24" для виготовлення ободу DW10x24, DW12x24 в ГК.( ВКП піддільниця №3).
4.Виконано переведення лінії катофорезного ґрунтування коліс на роботу одним конвеєром ( ВКП дільниця фарбування).
5.Виконана зашивка фарбувальних конвеєрів ГН-1 и ГН-2 на СГП №1 (VII-VIII прольоти ГК) ( ВКП дільниця фарбування).
6.Впроваджені сонячні колектори для забезпечення нагріву води в їдальні (СГЕ).
7.Виконана реконструкція світло аераційного ліхтаря -1 шт. у високій частині ГК (ВКБ).
8.Виконана заміна зношеного обладнання ( ВАСУ ).
9.Виконана модернізація системи відео спостереження (ВАСУ).
10.Впроваджено виготовлення ободу W 10х50 (819.3101014).
11.Виготовлено оснащення для впровадження розбірного колеса W10х24 (8136.3101012).
12.Впроваджено виготовлення ободу W 8х44 ( 807.3107014).
В умовах вільних ринкових відносин, колектив підприємства у своїй діяльності керується такими основними напрямками, спрямованими на успішну роботу:
- забезпечення життєдіяльності підприємства за рахунок збереження існуючого і пошуку нових ринків збуту;
- підвищення якості продукції, що випускається;
- підготовка і освоєння випуску нових коліс;
- зниження витрат на виробництво.
Основними задачами по впровадженню нових виробів і технологій в 2017 році є:
- освоєння виробництва нових виробів:
Колесо DW20Вх26 (8919.3101012-30) Петербурзький тракторний завод
Колесо DDW18Lх42 (8886.3107012-40) Роcтсельмаш
Обод DDW18Lх42 для здвоювання
(8886.3107013-40) Роcтсельмаш
Колесо DW23Вх38 (8792.3107012-10) Роcтсельмаш
Обод DW23Вх38 для здвоювання Роcтсельмаш
(8792.3107013-10)
- освоєння нових технологій:
1.Впровадити лінію виготовлення коліс діаметром 17" до легкових автомобілів у IV прольоті КТНС ( ВКП піддільниця №1).
2.Виконати перемонтаж лінії DW 18-24/I з метою перенесення виготовлення ободів із БЦ в ГК (ВКП піддільниця №1).
3.Виконати модернізацію профілювального верстату ІБО-130 в лінії
DW 27-32 /II "Данія" (заміна верхнього гідроциліндру, установка електроприводів, заміна гідроапаратури та установка ЧПУ) (ВКП піддільниця №2).
4.Впровадити маніпулятори для пробивання та карбування вентиляційних вікон у 2-х дисках (ВКП піддільниця №2).
5.Виконати реконструкцію дільниці знімання та пакування виробів в ГК (ВКП дільниця фарбування).
6.Впровадити градирню для турбокомпресора ( СГЕ).
7.Виконати реконструкцію зенітного ліхтаря (заміна скління на полікарбонат) у високій частині ГК (ВКБ).
8.Заміна зношеного комп'ютерного обладнання та оргтехніки (ВАСУ).
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Протягом 2014 року ПАТ "КрКЗ" продав майновий комплекс будівель та споруд бази відпочинку "Лісова галявина" та земельну ділянку що розташовані за адресою Полтавська область Кременчуцький район с.Онищенки вул.Лісова 6-А на загальну суму 531016,80 грн.
Вартість комплексу будівель та споруд та земельної ділянки проведена ПП "Терра-Нова" (сертифікат суб'єкта оціночної діяльності № 12004/11 від 06.06.2011 року виданий Фондом Держмайна України) оцінювачем Коваленко О.В. (кваліфікаційне свідоцтво № 6655 видане Фондом державного майна України та Міжнародним інститутом бізнесу 20 грудня 2008 року).
Протягом 2015 року ПАТ "КрКЗ" продав земельні ділянки, розташовані за адресою Полтавська обл. м.Кременчук проїзд Ярославський, 8:
- для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості - площею 8,4960 га на загальну суму 829 743,50 грн.;
- для підприємств іншої промисловості - площею 3,1587 га на загальну суму 308 487,61 грн.
Придбання не було.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Протягом звітного року між емітентом та власниками істотної участі, членами Наглядової ради або членами виконавчого органу правочини не укладались.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основні засоби підприємства знаходяться за місцем юридичної адреси підприємства, а саме: м. Кременчук , проїзд Ярославський, 8.
Земельні ділянки, на яких розташоване підприємство, будівлі та споруди, машини та обладнання, транспортні засоби та інші основні засоби 26,7289 га є власністю підприємства, 11,6547 га - орендовані. Виробничі площі підприємства становлять 100,439 м2.
Основним виробничим устаткуванням є:
- зварювальне устаткування;
- пресове устаткування;
- фарбувальне устаткування.
Коефіцієнт використання обладнання в 2016 році становить 0,3. Ступінь вибуття основних фондів за 2016 рік становить 0,85; ступінь зносу 2,81.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; На діяльність емітента негативно впливає значне зниження обсягів виробництва та реалізації продукції, зростання цін на енергоносії, металопрокат, а також зростання витрат на заробітну плату у зв'язку з виконанням вимог галузевої угоди спричинене загальною світовою фінансовою кризою, зростання курсу іноземних валют, та відсотків за наданими кредитами банків.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Штраф за 2016 рік у сумі 69902,84 грн.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Оцінка фінансової стійкості підприємства здійснюється шляхом розрахунку показників, які характеризують структуру джерел фінансування ресурсів підприємства, ступінь фінансової стійкості і незалежності підприємства від зовнішніх джерел фінансування. Підприємство використовує власні оборотні кошти та залучені кредитні кошти. Працює в основному за системою попередньої оплати.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Не виконаних договорів за 2016 рік - немає.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Стратегія діяльності підприємства у 2017 році направлена на забезпечення життєдіяльності за рахунок:
- збереження існуючого та пошуку нових ринків збуту для збільшення чистого доходу в порівнянні з 2016 роком на 29,8 %;
- підвищення якості продукції, що випускається;
- підготовки та освоєння випуску 10 нових виробів;
- освоєння нових технологій;
- зниження витрат на виробництво на 2,3 %, в тому числі за рахунок абсолютного зниження використання енергоносіїв на 3 %.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; д/в
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи, позовні вимоги яких в розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента відсутні.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента відсутня.