ПрАТ "КрКЗ"

Код за ЄДРПОУ: 00231610
Телефон: (0536) 76-42-23
e-mail: krkz@wheels.com.ua
Юридична адреса: 39611, Полтавська обл., місто Кременчук, проїзд Ярославський, будинок 8
 
Дата розміщення: 24.04.2015

Річний звіт за 2014 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Кременчуцький колісний завод створено у 1961 році, як спеціалізоване підприємство по виробництву коліс до автомобілів, тракторів, комбайнів і іншої сільськогосподарської техніки з метою забезпечення широкомасштабного розвитку автомобільних, тракторних і інших заводів по усій території колишнього Радянського Союзу.
ВАТ "Кременчуцький колісний завод" засновано згідно Наказу Міністерства промислової політики України, військово-промислового комплексу і конверсії України від 13 липня 1994 року №1048 шляхом перетворення державного підприємства Кременчуцький колісний завод у відкрите акціонерне товариство, згідно Наказу Президента України "Про корпоратизацію державних підприємств" від 15 червня 1993 року №210/93. Засновником товариства виступила держава в особі Міністерства машинобудування військово-промислового комплексу і конверсії України. З 01.01.2003 р. Державної частки в статутному фонді ВАТ "КрКЗ" немає. Форма власності - приватна. З 23.03.2011 р. згідно рішення Загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства "Кременчуцький колісний завод" від 18.03.2011 р. (Протокол №16) відбулася зміна найменування Товариства з відкритого акціонерного товариства "Кременчуцький колісний завод" на публічне акціонерне товариство "Кременчуцький колісний завод".
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; До складу товариства входять:
1) Управління: фінансово-економічне управління, управління роботи з персоналом і господарської діяльності, управляння продажів і зовнішньоекономічних зв'язків.
2) Виробництво коліс, причепів та іншої продукції, в яке входять:
- дільниця №2 з виготовлення коліс;
- дільниця №3 з виготовлення коліс;
- дільниця №4 з виготовлення причепів;
- виробничо-диспетчерська дільниця;
- цех фарбування;
- служба головного механіка;
- інструментальна дільниця.
3) Допоміжний цех: транспортний цех.
4) Ремонтно-інструментальний корпус.
5) Служби:служба головного енергетика, служба безпеки.
6) Головна бухгалтерія заводу.
7) Відділи: відділ АСУ; відділ комплектації і матеріально-технічного постачання;
відділ головного технолога; відділ технічного контролю, відділ капітального будівництва.
8) Бюро: спеціальне конструкторське бюро, юридичне бюро, бюро охорони праці і навколишнього середовища.
9) Центр випробування коліс.
10) Об'єкти соцкультпобуту: база відпочинку "Лісова галявина", цех громадського харчування і торгівлі.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Назва За попередній За звітний Темп росту/
показника рік рік зниження до
2014 2013 попереднього року
1.Середньооблікова
кількість штатних
працівників (осіб) 1310 1496 -12,4%

2.Середньооблікова
чисельність персоналу
в еквіваленті повної
зайнятості, осіб 1151 1375 -16,3%

3.Прийнято працівників,
осіб 133 278 -145

Вибуло працівників, осіб 225 383 -158
у т.ч.:
- за власним бажанням,
звільнено за прогули та ін.
порушення трудової
дисципліни 55 102 -47
- з причин скорочення
штатів 38 83 -45
- інші причини 132 198 -66

5.Втрати робочого
часу, людино-години 519344 483664 35680

6.Фонд оплати праці,
тис.грн. 61958,34 63702,5 -2,7 %

7.Середньомісячна
заробітна плата, грн. 3920,7 3 537,7 +10,8%

Середньооблікова чисельність штатних працівників становить 1310 чоловік, в еквіваленті повної зайнятості - 1151 чоловік, що на 159 осіб менше фактичної чисельності. Основна причина утримання зайвої чисельності - нестабільні обсяги виробництва, внаслідок чого підприємство вимушено працювати в режимі неповного робочого тижня.

Інформація щодо кадрової програми, спрямованої на забезпечення рівня кваліфікації працівників в 2014 році:
- підготовлено, перепідготовлено, навчено другим спеціальностям- 62 чол.;
- підвищили кваліфікацію на курсах цільового призначення - 126 чол.;
- підвищили розряд - 31 чол.;
- підвищили кваліфікацію ІТП - 80 чол.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; ПАТ "Кременчуцький колісний завод" не належить до будь-яких об'єднань підприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами відсутня.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозиції не надходили.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Бухгалтерський облік господарської діяльності підприємства здійснюється бухгалтерською службою, до якої відноситься головна бухгалтерія заводу, а також працівники економічних служб в виробничих підрозділах підприємства. ЦГХіТ складає окремий баланс своєї діяльності. Складання зведеного балансу діяльності підприємства здійснює головна бухгалтерія заводу.
Відображення господарських операцій ведеться із застосуванням журнально - ордерної форми обліку та автоматизованої системи збору і обробки інформації "ІТ-підприємство".
В обліку основних засобів застосовувати такі принципи і методи:
Вартісну межу для визнання об'єктів основних засобів встановити в розмірі 2500 грн.
Для нарахування амортизації об'єктів основних засобів використовуеться прямолінійний метод амортизації.
Строк корисного використання об'єктів основних засобів та норми амортизації встановлено по видам основних засобів.
В обліку інших необоротних матеріальних активів застосовуються такі принципи і методи:
Іншими необоротними матеріальними активами визнаються матеріальні активи із строком корисного використання більше року та вартістю менше 2500 грн. (для спецінструменту та пристосувань - без обмеження вартості).
Нарахування амортизації проводяться - для бібліотечних фондів - в розмірі 100% вартості в перший місяць експлуатації; для малоцінних та інших необоротних матеріальних активів, в т.ч. спецінструменту та пристосувань - прямолінійний метод.
В обліку нематеріальних активів застосовуються такі принципи і методи:
Вартісна межа для визнання нематеріальних активів встановлена в розмірі 2500 грн.
Нарахування амортизації проводиться з використанням прямолінійного методу амортизації. Строк корисного використання об'єктів нематеріальних активів встановлюється комісійно, при введенні об'єктів в експлуатацію, але не менше, ніж передбачено Податковим кодексом України.
До малоцінних та швидкозношуваних предметів відносяться активи, із строком корисного використання менше року та не відповідаючим визначенню об'єктів основних фондів. Облік МШП в експлуатації проводиться кількісно. Нарахування амортизації проводиться в розмірі 100% вартості в перший місяць експлуатації. Для обліку запасів застосовуються планово-розрахункові ціни, для списання запасів з балансу метод FIFO
Аналітичний облік операційних витрат проводиться відповідно затвердженої номенклатури статей калькулювання собівартості продукції та класифікатору шифрів виробничих витрат. Чистий прибуток, одержаний в результаті звичайної діяльності підприємства використовується на статутні цілі: поповнення власних обігових коштів, капітальні інвестиції, виплату дивідендів в розмірах, визначених загальними зборами акціонерів.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Кременчуцький колісний завод спеціалізується на виробництві коліс і деталей коліс до автомобілів, тракторів та сільгоспмашин методом профілювання з листового металопрокату та виробництва зі спецпрофілів. В 2014 році підприємство працювало стабільно. Обсяг виробництва продукції в діючих цінах за 2014 рік склав 447 422,3 тис.грн. Реалізовано продукції на суму 450 696,4 тис.грн. що призвело до зниження залишків готової продукції на складі майже на 6,6 млн.грн.
В 2014 році випуск товарної продукції в порівняні з 2013 роком зменшився у порівняних цінах на 1.01.14 р. і склав 81,2 % .
Обсяг випуску колісної продукції виробничо - технічного призначення становить 423 845,2 тис.грн. В натуральному виразі виготовлено 1 761,098 тис. штук коліс (73,2 % до минулого року), із них:
- колеса до легкових автомобілів та автомобілів
малої вантажопід`ємності - 1 431,165 тис. штук
(69,0% до минулого року);
- колеса до вантажних автомобілів та автобусів - 93,224 тис. штук
(83,8% до минулого року);
- колеса до тракторів, комбайнів та інших
сільгоспмашин - 236,709 тис. штук
(107,4% до минулого року).
Рівень спеціалізації заводу становить - 94,7 %.
Продукція , що не відповідає профілю заводу:
- устаткування спеціальне технологічне - 0,8 %,
- причепи - 4,0 %,
- інша продукція - 0,5 % .
На заводі працює 2 основні цехи, з них 1 спеціалізований на виготовлені коліс, а один здійснює фарбування, пакування і відвантаження готової продукції.
Цехи основного виробництва і цехи допоміжного виробництва виконали виробничі завдання за 2014 рік.
Аналіз відвантаження колісної продукції у 2014 році показує, що спостерігається ознака сезонності у реалізації коліс до легкових автомобілів - значний ріст реалізації коліс до автомобілів цієї групи у вересні-грудні 2014 року, а також падіння реалізації вищезгаданих коліс у червні - липні 2014 року. Цей факт пов'язаний з тим, що переважна частина коліс до легкових автомобілів закуповується для вторинного ринку (на так звані ремонтно-експлуатаційні потреби), який має ярко визначений сезонний характер.
Коліс до легкових автомобілів, що займають найбільшу частину в обсязі реалізованої продукції, було відвантажено 1 227 731 шт. або 70 % у порівнянні з 2013 роком.
У 2014 році було відвантажено 3 523 шт. причепів проти 1 751 шт. у 2013 р., тобто спостерігалося збільшення їх реалізації в два рази. Географія поставок причепів - Україна, Російська Федерація , Республіка Біларусь та Молдова. У поточному році в асортименті причепів, виготовляємих нашим підприємством, з'явилися нові моделі, зокрема КрКЗ - 150, а також оцинковані причепи, що користуються значною популярністю у споживачів. Переважна частина причепів була відвантажена на експорт, зокрема в Російську Федерацію - 2 711 шт., або 77 % від загального обсягу продажів.
Кількість і сума відвантажених дилерам України та країн СНД коліс, відсоток участі їх у загальному обсязі реалізації видно з нижченаведених даних.

№ Дилери Кількість, шт Частка від загальної кількості реалізації, %
2012 р. 2013 р. 2012 р. 2013 р.
1. Асоціація 1 329 608 826 526 56,18 46,88
дилерів
2. ТзОВ 162 182 125 241 6,85 7,1
"ІВВА-БЮГ"
3. ТОВ 29 148 56 597 1,23 3,21
" Династія "
5. ТзОВ 95 372 54 831 4,03 3,11
"Укравтозапчастина"
6. ТзОВ 186 839 86 790 7,89 4,92
"Омега-автопо-ставка "
7. Інші 563 207 612 956 23,82 34,78
споживачі
Всього: 2 366 356 1 762 941 100 100
Основними ринками збуту колісної продукції нашого підприємства є Україна, країни СНД і країни далекого зарубіжжя. У процентному співвідношенні ( в грошовому виразі ) частка різних споживчих ринків по географічній ознаці за 2014 рік виглядає так:
1) Росія і країни СНД - 66 % обсягу реалізації колісної продукції
2) Україна - 27 %
3) Далеке зарубіжжя - 7 %.
Основними клієнтами ПАТ " Кременчуцький колісний завод " є ВАТ "Бобруйськагромаш " ( м. Бобруйськ ), ВАТ " Гомсільмаш " ( м. Гомель ), "ELRWAD GROUP Company" ( м. Каїр ), ПАТ "Червона Зірка" (м.Кіровоград), ПАТ "АвтоКрАЗ" ( м. Кременчук ), ДП "АСЗ № 1" АТ "АК "Богдан-Моторс" ( м. Луцьк ), ВАТ "Амкодор" ( м. Мінськ ), ВАТ "Мінський автомобільний завод" ( м. Мінськ ), ВАТ "Мінський тракторний завод" ( м. Мінськ ), ТОВ "АгроТайр" ( м. Москва ), ТОВ "Комбайновий завод "Ростсільмаш" ( м. Ростов-на-Дону ), ЗАТ "Петербурзький тракторний завод" ( м. Санкт-Петербург ), ВАТ "Ташкентський тракторний завод" (м. Ташкент),
ПАТ "Харьковский тракторний завод ім. С. Орджонікідзе" ( м. Харків ), "GM-АВТОВАЗ " ( м. Тольятті ) та ін.
Основними ризиками у діяльності нашого підприємства є як політичні (можливість збільшення оподаткування при ввезенні коліс у Російську Федерацію через погіршення міждержавних відносин, проблеми при розмитненні товару і т.д.), так і економічні ( пов'язані зі стрибками валют, що може призводити до незапланованих збитків ). Для розширення ринків збуту нашим підприємством здійснюється комплекс заходів з освоєння нових видів колісної та причіпної техніки та виходу на нові ринки, а також покращення сприйняття клієнтами нашої продукції за шкалою "ціна -якість".
Наше підприємство займається реалізацією своєї продукції як напряму, так і через ділерську мережу.
Галузь виробництва стальних холодноштампованих коліс є високо конкурентною. Основними конкурентами нашого підприємства є
1) по колесах до легкових автомобілів і автомобілів малої вантажопідйомності - ТОВ " Мефро Уілз Россія Завод Тольятті ", ВАТ " ГАЗ " ( колеса до автомобілів сімейства "ВАЗ", "ГАЗ" і "УАЗ" ) , ВАТ " ЧКПЗ " (колеса до автомобілів " ВАЗ " та "УАЗ" ), ТОВ "Мефро Уілз Россія Завод Заїнськ " (м. Заїнськ ) - ( колеса до автомобілів "ВАЗ", ЗіЛ-5301 і " Ока " ), "Тольяттінський завод сталевих коліс " ( колеса до автомобілів сімейства ВАЗ ), " Євродиск " ( колеса до автомобілів "ВАЗ", "ГАЗ" , "DAEWOO", а також іномарок ), ТОВ " Харьківський завод дискових коліс " ( м. Пісочин Харківської обл. , колеса до автомобілів "Газель" та "УАЗ") та продукція китайських виробників ( колеса до усієї гами легкових коліс ) ;
2) по колесах до вантажних автомобілів і автобусів, а також колесам з 15 посадковими полками - " Челябінський дослідний завод " і " Челябінський ковальсько-пресовий завод ", ТОВ "Мефро Уілз Россія Завод Заїнськ " ( м. Заїнськ ), а також продукція ряду китайських та турецьких фірм (колеса з 15 посадковими полками ) ;
3) по колесах до тракторів і комбайнів - РУП " Бобруйский завод тракторних деталей і агрегатів " ( колеса до тракторів "МТЗ" ), ВАТ " Челябінський ковальсько-пресовий завод " (колеса типорозміром 4,50Ex16, W8x16 і DW18x24 ), ТОВ "Мефро Уілз Россія Завод Заїнськ " (колеса типорозміром 330-462), фірма "Pronar" ( Польща ) - колеса до тракторів "МТЗ" ( типорозміром DW8x42 ) та тракторів сімейства "Кировець" ( типорозміром DW27Ax32 та DW24x26 ), фірма " Jantsa " ( Туреччина ) - і т.д.
Конкурентами нашого підприємства на ринках Європи є:
1) по колесах до сільгосптехніки і їхніх компонентів - " GKN Wheels Nagbol " ( Данія ), " Mefro " ( Німеччина ), Titan Italia, Titan France, "Jantsa " ( Туреччина ), GKN FAD ( Італія ) і " Pronаr " ( Польща );
2) по колесах з 15 посадковими полками - німецькі, турецькі, польські та китайські виробники.
Значну конкуренцію при постачанні коліс з 15 - полками нашому підприємству складають китайські та турецькі виробники.
З питань постачання коліс до тракторів та комбайнів дуже велику конкуренцію ПАТ " КрКЗ " складають " Бобруйський завод тракторних деталей та агрегатів " (колеса до тракторів " МТЗ "), " Кулебакський металургійний завод" (постачання коліс типорозміром W8х32 та 4,50Ех16 на ВАТ " Бєлінськсільмаш" та на вторинний ринок ), ВАТ " ЧКПЗ " (постачання коліс на "Стерлітамакський машзавод" та ін. ), фірма " JANTSA " ( Туреччина ) та фірма " PRONAR " з Польщі (виробництво великого асортименту сільгоспколіс).
По доходах з реалізації по країнам - покупцям з рівнем 10 та більше відсотків від загальної суми реалізації є наступна градація:
1) Російська Федерація - 40 %
2) Україна - 27%
3) Республіка Білорусь - 24%
В 2014 році на ПАТ"КрКЗ" з метою підвищення технічного рівня виробництва і продукції впроваджені:
1.Нові вироби:
1. Обод колеса W18Lх28 кресл. 868.3101014;
2. Колесо 11х18 кресл. 787.3101012;
3. Колесо DW24B-26 кресл. 8942.3101012;
4. Колесо DW25B-26 кресл. 8937.3101012;
5. Колесо 5 1/2Jx15H2 кресл. 257.3101015;
6. Колесо 6Jx15H2 кресл. 239.3101015;
7. Колесо 6 1/2Jx16H2 кресл. 256.3101015;
8. Колесо DW8x42 кресл. 8287.3107012;
9. Колесо W8x32 кресл. 8216.3101012-10;
10.Прицеп вантажний КрКЗ-150-0000010;
11. Обод колеса 13х18 кресл. 7881.3107014;
12. Обод для здвоювання DW23Вx38 кресл. 879.3107013-10;
13. Обод для здвоювання DW23Bx42 кресл. 8922.3107013-10;
14. Обод для здвоювання DW23Bx42 кресл. 8922.3107013-30;
15. Обод для здвоювання DW20Bx42 кресл. 834.3107013-10;
16. Обод для здвоювання DW20Bx42 кресл. 834.3107013-20;
17. Обод для здвоювання DW20Bx30 кресл. 855.3101013-20;
18. Обод для здвоювання DW20Bx30 кресл. 855.3101013-10;
19. Обод для здвоювання DDW18Lx42 кресл. 8886.3107013-10;
20. Обод для здвоювання DW18Lx38 кресл. 876.3107013-10;
21. Колесо 6 1/2Jx15H2 кресл. 252.3101015;
22. Колесо 6 1/2Jx15H2 кресл. 710.3101012;
23. Колесо DW18Lx34 кресл. 8691.3101012-10;
24. Колесо 6Jx15H2 кресл. 255.3101015;
25. Колесо 6Jx15H2 кресл. 250.3101015;
26. Колесо DW 20В-26 кресл. 8919.3101012-01.
2.Впроваджено нове обладнання, прогресивні техпроцеси, засоби механізації та автоматизації виробничих процесів:
- освоєння нових технологій:
1.Виконані роботи по модернізації дільниці збирання-зварювання коліс 8,25х22,5; 9,00х22,5; 512.3101012-10 в БЦ( ВКП дільниця №2).
2.Переведено верстати на гідродвигуни на лінії "Данія".
3.Впроваджена установка прихватки перед зварюванням в лініі "Данія".
4.Виконані роботи з реконструкції обладнання нанесення рідких лакофарбувальних матеріалів (ЦФ).
5.Виконані роботи з модернізації горизонтально-розточувального верстата моделі 2230 (РІК).
6.Реконструйовані теплогенератори 1-го поверху 2-х поверхового сушила (ЦФ).
7.Реконструйовані ємності для травильних розчинів в підвалі ЗТВ.
8.Виконані роботи з реконструкції обладнання для зниження витрат на енергоносії.
9.Виконано модернізацію ванн травлення №1, №3 в І-й лінії ЗТВ.
10.Виконані роботи з розробки методики розрахунку для виконання розрахунків на міцність на робочому місці конструктора (ВАСУ).
11.Виготовлені навантажувальні вали: для випробувань авто- і с/г коліс (ЦріК).
12.Придбано комп'ютерне обладнання (ВАСУ).
13.Виконані роботи з розвитку системи відеоспостереження.
14.Впроваджені калориферні печі Булер'ян.
В 2014 році будівництво проводилося по об'єктах завода за рахунок власних коштів згідно із комплексним планом технічного розвитку ПАТ "КрКЗ".
За 2014 рік освоєно капітальних інвестицій на загальну суму 19229,5 тис. грн , в тому числі БМР 2 911,2 тис. грн., придбано та модернізовано обладнання, витрати на необігові матеріальні активи, проектні роботи, інші витрати на суму 2 656,6 тис.грн. Виготовлено нестандартне обладнання РІК на суму 3 660,2 тис.грн., штампів на суму 10 001,4 тис.грн.
Введено в експлуатацію основних засобів на суму 20 589,0 тис. грн.
Будівельно-монтажні роботи виконувались господарським та підрядним способами.
Протягом 2014 р. виконувались такі роботи:
1.Виконані роботи по впровадженню 2-х дугової зварки (ВКП дільн №2).
2.Виконані роботи по модернізації ліній Тема31/II., DW24х26 в БЦ. (ВКП дільн. №2)
3.Придбано безконтактний товщиномір (ЦФ).
4.Виконані роботи по реконструкції обладнання нанесення рідких лакофарбу вальних матеріалів у 8-му прольоті ГК (ЦФ).
5.Придбана та впроваджена нагрівальна електропіч для цементації моделі СШМЦ-6.8./1000 (РІК).
6.Виконані роботи з модернізації ванни травління в І лінії ЗТВ.
7.Придбано тягову АКБ 48V.402А/ч для електронавантажувачів (ТрЦ).
8.Виконані роботи з реконструкції вузла обліку газу ГРП заводу(СГЕ).
9.Придбано обладнання для виконання робіт з благоустрою території (мотоблок, газонокосарку, влагомір) (УРПіХД).
10. Придбані ваги для ЦГХ (СГЕ ВКБ).
11.Придбано комплект апаратів для дихання "Омега-С"(ВКБ, БОПтаНС).
В умовах вільних ринкових відносин, колектив підприємства у своїй діяльності керується такими основними напрямками, спрямованими на успішну роботу:
- забезпечення життєдіяльності підприємства за рахунок збереження існуючого і пошуку нових ринків збуту;
- підвищення якості продукції, що випускається;
- підготовка і освоєння випуску нових коліс;
- зниження витрат на виробництво.
Основними задачами по впровадженню нових виробів і технологій в 2015 році є:
- освоєння виробництва нових виробів:
Диск для колеса діаметр 28''
Колесо 13х18Н2 (7892.3101012 Орскі причепи
з-д Кобзаренко
Колесо 13х18 (7881.3101012.11) Орскі прицепи
Диск 16х34 (8503.3101016) TWT, SAMPO
Колесо DW27Вх32 (8053.3101012-02) С.Петербург
Колесо 7.0-20 (318.3101012) БЕЛАВТОМАЗ, КАМАЗ
Колесо W12х28 (8493.3107012) Бобруйськ
Колесо W9x28 (8226.3107012) Бобруйськ
Колесо 5 1/2Jx16H2 (271/3101015) Черкаський завод
Колесо W12x24 (8802.3101012-10) ЮМЗ
Колесо W18Lx28 (8681.3101012-30) Гомель
Колесо W18Lx28 (8681.3101012-20) Ростов
Колесо 6Jx15H2 (250.3101015) Асоціація ділеров
Обод W10х50 (819.3101014) TWT
Обод W10х50 (819.3101014-01) TWT
Колесо DW27Вх32 (8006/3101012-10) Гомсельмаш
Колесо DW27Вх32 (8006/3101012-30) Гомсельмаш
Колесо 9х15 (706.31070-40) Lemkin
Колесо 17.00-25/2.0 (403.3101012-10 Амкодор
Колесо 19.5-25/2,5 (405.3101012-20) КазАгроСервис
Колесо 9.00х15.3 (7061.3101012-30) CLAAS
Колесо DW18Lх34 (8691.3101012-01) МТЗ
Колесо DW14Lх38 (8739.3107012) ЮМЗ
- освоєння нових технологій:
1.Виконати модернізацію лінії "DW18x24/I" для виготовлення ободів 11,25-20; 11,75х22,5; 14,00х22,5 (ВКП дільн. №2).
2.Виконати модернізацію гільйотинних ножиць для забезпечення точної порізки заготовок ободів. (ВДС ВКП).
3.Виконати модернізацію профілюючого верстата ИБО-130 (ІІІ профіліровка) (ВКП дільн.№3).
4.Впровадити пристосування для зведення торців обичайки з застосування пневмопідйомника (ВКП дільн.№3).
5.Впровадити виготовлення ободів з операцією "накатка" на профілювальному верстаті на всіх ободах, що виготовляються на лініях "Дон-Данія" (ВКП дільн.№3).
6.Впровадити технологію виготовлення ободів на лініях "Дон-Данія" с закаткою бортової закраїни і зменшенням зачисток (ВКП дільн.№3)
7.Впровадити технологію доробки коліс для фарбування світлими тонами в ГК. (ЦФ).
8.Придбати та впровадити камерну нагрівальну піч для термічної обробки деталей СНО-8,5.17,5/11 замість Н-85В (інв.№8032) (РІК).
9.Придбати та впровадити дротяно-вирізний електроерозійний верстат з зоною обробки по вісям Х/Y/Z не менше 500/300/250, для нарізання зубів накатних роликів (РІК).
10.Впровадити автоматичну установку компенсації реактивної потужності споживачів 0,4 кВ на ТП-5, ТП-13, ТП-1 тр-р№1, КТП№17 т-р№2 (СГЕ).
11.Виконати реконструкцію газового сушила VIII пр.ГК (СГЕ).
12.Впровадити міні котельну для опалення АПК (СГЕ)
Впровадити задачу "Управління взаємовідносинами з клієнтами та постачальниками" "КИС "ІТ-підприємство" (ВАСУ).
Постачальники, що забезпечують поставку металопрокату більш, ніж 10% від загального обсягу:
- ТОВ "Метінвест- Україна" м.Донецьк
- ВАТ "Новолипецький металургійний комбінат" м.Липецьк
- ТОВ "Северсталь Дистрибуція" м.Дніпропетровськ
- ТОВ "Торгвий дім "Євраз Україна" м.Дніпропетровськ
- ВАТ "Северсталь - Метиз" м.Череповець
- ТОВ "Черкаський лакофарбовий завод "Аврора" м.Черкаси
- ТОВ "Силта Колор" м.Дніпропетровськ
- Туреччина "Puiver"
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Протягом 2014 року ПАТ "КрКЗ" продав майновий комплекс будівель та споруд бази відпочинку "Лісова галявина" та земельну ділянку що розташовані за адресою Полтавська область Кременчуцький район с.Онищенки вул..Лісова 6-А на загальну суму 531016,80 грн.
Вартість комплексу будівель та споруд та земельної ділянки проведена ПП "Терра-Нова" (сертифікат суб'єкта оціночної діяльності № 12004/11 від 06.06.2011 року виданий Фондом Держмайна України) оцінювачем Коваленко О.В. (кваліфікаційне свідоцтво № 6655 видане Фондом державного майна України та Міжнародним інститутом бізнесу 20 грудня 2008 року). Придбання не було.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Протягом звітного року між емітентом та власниками істотної участі, членами Наглядової ради або членами виконавчого органу правочини не укладались.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основні засоби підприємства знаходяться за місцем юридичної адреси підприємства, а саме: м. Кременчук , проїзд Ярославський, 8.
Земельні ділянки, на яких розташоване підприємство, будівлі та споруди, машини та обладнання, транспортні засоби та інші основні засоби є власністю підприємства. Виробничі площі підприємства становлять 100,439 м2
Основним виробничим устаткуванням є:
- зварювальне устаткування;
- пресове устаткування;
- фарбувальне устаткування.
Коефіцієнт використання обладнання в 2014 році становить 0,36. Ступінь вибуття основних фондів за 2014 рік становить 9,47; ступінь зносу 29,72.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; На діяльність емітента негативно впливає значне зниження обсягів виробництва та реалізації продукції,зростання цін на енергоносії, металопрокат, а також зростання витрат на заробітну плату у зв`язку з виконанням вимог галузевої угоди спричинене загальною світовою фінансовою кризою, зростання курсу іноземних валют, та відсотків за наданими кредитами банків.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства відсутні.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Підприємство використовує власні оборотні кошти та залучені кредитні кошти. Працює в основному за системою попередньої оплати.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Не виконаних договорів за 2014 рік - немає.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Стратегія діяльності підприємства у 2015 році направлена на забезпечення життєдіяльності за рахунок:
- збереження існуючого та пошуку нових ринків збуту для збільшення чистого доходу в порівнянні з 2014 роком на 2,5 %;
- підвищення якості продукції, що випускається;
- підготовки та освоєння випуску нових виробів (23 найменування);
- освоєння нових технологій;
- зниження витрат на виробництво на 2,5 %, в тому числі за рахунок зниження використання енергоносіїв на 5 %.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; д/в
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи, позовні вимоги яких в розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента відсутні.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента відсутня.